img
Oskar logo
Absolent logo
instalacje wentylacyjne

Rewolucja w walce z mgłą i dymem olejowym!

Czy potrzebujesz systemu oczyszczania mgły olejowej, który:

- jest stale skuteczny na poziomie do 99,99%,
- charakteryzuje się niskim kosztem eksploatacji,
- pracuje BEZOBSŁUGOWO nawet do 5 lat?

Szwedzka firma Absolent opracowuje, produkuje i sprzedaje urządzenia kontroli ciężkich procesów przemysłowych, których zadaniem jest oczyszczanie powietrza. Typowymi źródłami zanieczyszczeń są obrabiające metale, odlewające, formujące na zimno i gorąco maszyny, które generują mgłę lub dym.

Powietrze oczyszczane w filtrach Absolent jest na tyle czyste, że można je normalnie zwracać do pomieszczeń produkcyjnych. Absolent opracował dwa pierwsze poziomy filtracji w swym trzy-poziomowym systemie (trzeci poziom - filtr typu HEPA). Unikatowa budowa oraz materiały użyte w ich konstrukcji pozwalają na ciągły drenaż płynów, które są separowane od powietrza. Proces ten oczyszcza filtry i pozwala na zachowanie wysokiej wydajności przez długi okres pracy.

Procesy przemysłowe zawierające nawilżacze i chłodziwa uwalniają cząstki niebezpieczne dla układu oddechowego oraz mogące być przyczyną raka. Uszkadzają one również sprzęt elektroniczny oraz systemy wentylacyjne. Filtry Absolent rozwiązują ten problem ostatecznie.

Filtracja mokrych cząstek dyktuje zupłenie inne warunki niż filtracja suchych substancji. Dzięki wielu latom pracy badawczej Absolent opracował unikatowy system filtracji mokrych zanieczyszczeń powietrza. Szwedzka komisja do spraw bezpieczeństwa i higieny pracy ustaliła maksymalny limit emisji w procesach przemysłowych do 1 mg/m3. Filtry ABSOLENT są systemem filtracji, który jest gotowy na nawet bardziej zaostrzone warunki filtracji i ochrony stanowisk pracy.

Skuteczność filtrów ABSOLENT
a skuteczność innych sposobów filtracji mgły olejowej.

Poniższy wykres stanowi ilustrację czasu pracy i wydajności separacji różnych systemów filtracji mgły i dymu olejowego. Szeroko stosowane dotychczas w Polsce filtry elektrostatyczne charakteryzuje wysoka skuteczność w przypadku zanieczyszczeń nie zawierających wody ale dyskredytuje je potrzeba ciągłej obsługi w utrzymaniu ich w pełnej sprawności. Filtry mechaniczne (na przykład oparte o wkłady workowe) gwarantują małą skuteczność oczyszczania powietrza oraz obciążają ekonomicznie uzytkowników, którzy zmuszeni są do częstych wymian wkładów. Filtry odśrodkowe są najmniej skuteczne i w dzisiejszych czasach uważane są za emitory mgły olejowej w zakładach pracy. Wkłady filtracyjne Absolent poprzez swoją unikatową budowę gwarantują całkowite pozbycie się problemu mgły i dymu olejowego w powietrzu na bardzo długi okres czasu (do 5 lat).

diagram

Kasety filtracyjne w unikatowym systemie Absolent mają najdłuższą na rynku żywotność w porównaniu z innymi filtrami dostępnymi na rynku. Równie ważne jest i to, że filtry te zachowują ciągłą 99,99% skuteczność oczyszczania cząstek do 0,3 mikrona. Fakt ten oraz korzyści wynikające z długiej bezobsługowej pracy są poparte liczbą ponad 1500 sytemów zainstalowanych w ciągu ostatnich 7 lat. Ponad to Absolent bierze pełną odpowiedzialność (techniczną i finansową) za oczyszczanie powietrza nawet w najbardziej drastycznych przypadkach.

<-- powrót

 

"Menegon" Sp. z o.o. | 83-021 Wiślina; Mokry Dwór 6c