logo
Oskar logo
Absolent logo
instalacje wentylacyjne

System filtrowentylacyjny SCRS dla stanowisk
cięcia stali plazmą i tlenem.

Dla stanowisk cięcia plazmowego i gazowego oferujemy odciąg zbudowany w oparciu o tzw. "ssawę nadążną" napędzaną elektrycznie, której ruch jest zintegrowany z przemieszczaniem się portalu tnącego. Ssawa obejmuje pole cięcia tylko pod portalem, dzięki czemu wymaga mniejszych wydajności niż tradycyjne odciągowe stoły segmentowe.

W portalu z palnikami (A) umieszczone zostają czujniki, które przekazują do sterownika ssawy informację o jego położeniu. Sterownik kontroluje napęd wózka ssawy (C) tak, aby przemieszczała się zgodnie z ruchem portalu, odpowiednio szybciej lub wolniej. Wózek napędzany jest liną stalową przewijaną przy pomocy przekładni z silnikiem elektrycznym.
Powietrze odsysane jest spod powierzchni rusztu (B) i kierowane do filtra poprzez specjalny kanał uszczelniony gumowymi wargami (D).

 
scrs
 

Nasze rozwiązanie jest nowością na polskim rynku, jednak jego skuteczność została już potwierdzona trzema wykonanymi i działającymi instalacjami w Nowej Soli, Szczecinie (stoły o długości 25m) i w Sosnowcu.

Zastosowanie systemu SCRS to:

- stały, skuteczny wyciąg bez względu na położenie portalu,
- stosunkowo nieduża ilość powietrza wentylacyjnego,
- proste i szybkie oczyszczanie ssawy,
- bezobsługowa praca,
- dla długich stołów (>6m) niższa cena niż za odciągi segmentowe.

Odciąg SCRS ze ssawą nadążną został zarejestrowany w Urzędzie Patentowym RP.

Galeria zdjęć ->>

 

"Menegon" Sp. z o.o. | 83-021 Wiślina; Mokry Dwór 6c